• Domů
  • Novinky
  • Škoda Scala a Škoda Kamiq: Rozsáhlá modernizace kompaktních vozů s výraznějším vzhledem
Škoda Scala a Škoda Kamiq: Rozsáhlá modernizace kompaktních vozů s výraznějším vzhledem

› Nový vzhled, vylepšené motory, rozsáhlejší nabídka bezpečnostních prvků
› Dynamičtější vzhled modelu Scala, Kamiq působí dojmem robustnějšího SUV
› Matrix-LED přední světlomety se objevují u obou kompaktních vozů poprvé
› Modernizovaný interiér s udržitelnými materiály, digitálními displeji a novými Simply Clever prvky
› Tři benzinové motory 1,0 TSI a 1,5 TSI generace evo2 s výkony od 70 kW (95 k) do 110 kW (150 k)
› Nová bezpečnostní výbava a asistenční systémy známé z vozů vyšších tříd

Mladá Boleslav, 5. února 2024 – Škoda Auto provedla modernizaci svých úspěšných kompaktních vozů. Nový vzhled předního a zadního nárazníku a ostřeji řezané přední světlomety dodávají modelu Scala sportovnější vzhled, vůz Kamiq působí dojmem robustnějšího SUV. Oba modely také přicházejí s novým interiérem s několika variantami a novými udržitelnými materiály. Modernizaci modelů doplňují tři motory aktuální generace evo2 s výkonem od 70 kW do 110 kW a rozsáhlé portfolio bezpečnostních prvků a asistenčních systémů.

„Oblíbená Scala ve verzi hatchback a oblíbené městské SUV Kamiq úspěšně prolomily hranice značky Škoda. Základem pro pokračování tohoto úspěšného příběhu je rozsáhlá modernizace, která zahrnuje nový design, nové a udržitelné materiály, vylepšené motory a inovativní prvky Simply Clever. Modernizované modely Scala a Kamiq odpovídají vyvíjejícím se potřebám a splňují očekávání našich zákazníků po celém světě.“


Klaus Zellmer, předseda představenstva společnosti Škoda Auto

Tři výbavové stupně a čtyři varianty interiéru
Scala nyní vypadá ještě dynamičtěji díky přepracovanému designu s novým předním a zadním nárazníkem. Kamiq působí dojmem robustnějšího SUV díky vizuálním detailům, jako je stříbrný difuzor nárazníku se třemi otvory. Oba modely mají také přepracovanou masku chladiče a na přání nabízejí Matrix-LED přední světlomety. Pro ovládání pátých dveří je na přání nově dostupný Virtuální pedál. Oba vozy nabízejí také nové Simply Clever prvky. Díky standardně dodávanému virtuálnímu kokpitu mini o velikosti 8" a infotainmentu Media s 8" dispejem je nyní přístrojová deska v obou kompaktních modelech plně digitální. Součástí výbavového stupně Top Selection jsou čtyři USB-C konektory s výkonem 45 W a také bezdrátové nabíjení telefonu s výkonem 15 W a chlazením. V rámci modernizace Škoda Auto zavádí také novou nabídkovou strukturu s výbavovými stupni Selection, Top Selection a Monte Carlo a čtyřmi variantami interiéru. Na čalounění a obložení dveří jsou navíc použity materiály jako recyklované tkaniny, konopí a kenaf.

Výkonnější a úspornější motory
Dva nové tříválcové motory 1,0 TSI řady EA211 generace evo2 jsou díky dalším hardwarovým a softwarovým vylepšením nyní ještě úspornější. Součástí úprav je variabilní časování sacích a výfukových ventilů, turbodmychadlo s variabilní geometrií lopatek (VGT) nebo použití vstřikovačů paliva s deseti otvory pro vytvoření ještě homogennější směsi paliva a vzduchu. Motor 1,5 TSI je vybaven vylepšeným systémem automatického odpojování válců ACT+. Tyto tři pohonné jednotky pokrývají výkonnostní spektrum od 70 kW (95 k) do 110 kW (150 k).

Rozsáhlá výbava, která zvyšuje aktivní a pasivní bezpečnost
Škoda Scala a Škoda Kamiq patří mezi nejbezpečnější vozy ve své třídě, a to díky velmi odolné karoserii a četným asistenčním systémům známých z vozů vyšších tříd, které jsou u obou modelů součástí standardní výbavy. Patří mezi ně například kamerové systémy Front Assist s prediktivní ochranou chodců, asistent udržování jízdního pruhu a rozpoznávání dopravních značek. Modernizované verze obou kompaktních modelů se mohou pochlubit také systémem Easy Light Assist který automaticky přepíná mezi denním svícením a potkávacími světly v závislosti na okolních podmínkách. Součástí standardní výbavy je také tempomat s omezovačem rychlosti, systémem sledování tlaku v pneumatikách (TPM+) a přední LED mlhová světla.

Více než 670 000 dodaných vozů Scala a Kamiq
Škoda Scala a Škoda Kamiq definují od roku 2019 standardy ve své třídě. Do dnešního dne sjelo z výrobní linky hlavního závodu Škoda Auto v Mladé Boleslavi více než 670 000 kusů těchto úspěšných modelů. Škoda Scala a Škoda Kamiq patří ve svých kategoriích mezi 10 nejprodávanějších vozů v Evropě.