Škoda poodhaluje modernizované modely Scala a Kamiq

› Designová a technologická vylepšení kompaktního vozu a městského SUV
› Výbava bohatší o prvky vozů z vyšších tříd
› Digitální světová premiéra obou modelů proběhne 1. srpna

Mladá Boleslav, 18. července 2023 – Škoda Auto odhaluje první oficiální skici modernizovaného kompaktního modelu Scala a městského SUV Kamiq. Česká automobilka poskytla oběma modelům jak designová a technologická vylepšení, tak prvky vozů z vyšších tříd. Nová Škoda Scala a Kamiq budou mít digitální světovou premiéru 1. srpna.

Po přibližně čtyřech letech od zahájení své výroby se modely Škoda Scala a Škoda Kamiq dočkaly modernizace. Kombinace technologických vylepšení a designových úprav karoserie ještě více podtrhuje charakteristické vlastnosti obou vozů: dynamické vzezření modelu Scala a robustní vzhled modelu Kamiq. Oba modely přicházejí s přepracovanými předními světlomety, předními a zadními nárazníky a maskou chladiče. Celou modernizaci podtrhují také nová kola z lehké slitiny i nápisy na pátých dveřích dle nového CI značky Škoda.

Nová Scala se zúženými světlomety a členitými nárazníky
Štíhlejší přední světlomety modelu Scala zasahují až k masce chladiče, čímž zdůrazňují dynamický vzhled vozu. Do přívodu vzduchu v předním nárazníku nyní přesahují lakované části. Díky tomu je přední nárazník členitější. Tyto designové prvky v barvě karoserie můžeme najít rovněž v difuzoru na přepracovaném zadním nárazníku lemovaném krystalickými elementy. Zadní světla mají nový propracovanější grafický design.

Nový Kamiq s výraznějšími SUV rysy
Modernizovaný Kamiq má výraznější design než jeho předchůdce. Horní element charakteristických dvoudílných světlometů byl zúžen a má ostřeji řezaný tvar. Větší a vzpřímenější maska je doplněna ve spodní části o výrazné dvojité lamely ve tvaru písmene U. Černá část nárazníku pod maskou chladiče a přívod vzduchu zdůrazňují šířku vozidla, zatímco robustní stříbrný difuzor je usazen níže, aby poskytoval dobrou ochranu podvozku. Zadní difuzor má širokou horní část a v dolních partiích je doplněn o mohutný stříbrný kryt. Modernizovaný světelný podpis dělených zadních světel ve tvaru písmene L vizuálně navazuje na shodně tvarovaná odrazová skla.