• Domů
  • Novinky
  • Škoda Auto představuje highlighty interiéru nových generací vozů Kodiaq a Superb
Ještě intuitivnější a prostornější: Škoda Auto představuje highlighty interiéru nových generací vozů Kodiaq a Superb

› Multifunkční panel s otočnými ovladači (Smart Dials) – konfigurovatelné ovladače s digitálním displejem umožňují ještě intuitivnější ovládání
› 13" volně stojící obrazovka infotainmentu, volič převodovky umístěný na sloupku řízení zajišťuje čistý vzhled středové konzoly, a ještě více místa v interiéru
› Interiéry s širokou škálou udržitelných materiálů jsou nyní k dispozici také pro modelové řady Kodiaq a Superb

Mladá Boleslav, 29. srpna 2023 – Ještě před světovou premiérou nových generací modelů Kodiaq a Superb představuje Škoda Auto zcela nový interiér s virtuálním kokpitem, head-up displejem a 13″ obrazovkou infotainmentu. Volič DSG převodovky má nové místo na sloupku řízení. Jednoduchý design středové konzoly nyní nabízí cestujícím ještě více prostoru. Multifunkční ovladače (Smart Dials) umožňují ještě snadnější ovládání funkcí ve voze. Každý z otočných a stlačitelných ovladačů poskytuje intuitivní a snadný přístup k mnoha funkcím vozu, digitální displej na ovladačích umožňuje rychlý komplexní přehled. Oba modely se navíc s novou generací staly ještě udržitelnějšími: Škoda nyní také ve vozech Kodiaq a Superb používá potahové látky ze 100% recyklovaného polyesteru.

„Interiéry značky Škoda pro nás znamenají intuitivnost, jednoduchost, orientaci na zákazníka a chytrá řešení. Naší nejnovější inovací jsou multifunkční ovladače (Smart Dials). Umožnily nám rozšířit intuitivní možnosti ovládání funkcí vozu a spojit to nejlepší z obou světů: manuální ovládací prvky a digitální displeje. V nových interiérech vozů Kodiaq a Superb se objeví také velký volně stojící displej, volič převodovky umístěný na sloupku řízení a středová konzola s čistým vzhledem. Díky těmto změnám se nám podařilo vytvořit ještě prostornější a útulnější interiér, který je poutavý a praktický a zároveň nabízí zákazníkům skutečnou přidanou hodnotu.“


Peter Olah, vedoucí designu interiéru ve společnosti Škoda Auto

Inovativní nové funkce pro ještě větší pohodlí ve voze
Škoda Auto u obou připravovaných modelů individuálně upravila interiér, například volant, přístrojový štít, palubní desku nebo dekorační prvky. Volič převodovky je u obou modelů Škoda poprvé umístěn na sloupku řízení, kde je velmi lehce dostupný. Středová konzola má díky tomu jednoduchý čistý vzhled a vzniklo tak více prostoru pro cestující na předních sedadlech. Dalšími novinkami v modelech Kodiaq a Superb jsou head-up displej, který nyní doplňuje 10" virtuální kokpit, a také centrální obrazovka infotainmentu, která je s úhlopříčkou 13" větší než kdykoli předtím. Další premiéru mají multifunkční ovladače (Smart Dials). Jedná se o otočné a stlačitelné ovladače, které chytře kombinují manuální a digitální ovládací prvky pro ještě intuitivnější ovládání.

Multifunkční panel: tlačítka s digitálním displejem
Díky multifunkčnímu panelu posouvá česká automobilka osvědčenou kombinaci manuálních a digitálních ovládacích prvků ve svých vozech na novou úroveň a zavádí zcela nový koncept. Každý ze tří otočných a stlačitelných ovladačů pod obrazovkou infotainmentu má digitální displej s aktivní oblastí o průměru 32 milimetrů a umožňuje rychlý přístup k řadě funkcí vozu v závislosti na dané výbavě. Dva vnější multifunkční ovladače určené pro řidiče a spolujezdce ovládají teplotu v interiéru, vyhřívání, ventilaci sedadel a na displeji zobrazují aktuálně zvolenou funkci. Prostředním ovladačem může řidič ovládat až čtyři různé funkce, například hlasitost, intenzitu ventilace, směr proudění vzduchu, Climatronic, jízdní režimy a přiblížení nebo oddálení navigační mapy. Prostřední ovladač lze nakonfigurovat v menu infotainmentu, krátkým stisknutím tlačítka se přepíná mezi jednotlivými funkcemi.

Další rozšíření nabídky Simply Clever prvků
Ještě větší komfort ve voze poskytuje také bezdrátové nabíjení chytrého telefonu s výkonem až 15 W - v modelu Kodiaq dokonce pro dva telefony - spolu s aktivním chlazením. Kromě toho budou k dispozici až čtyři konektory USB-C s výkonem 45 W a 15W konektor USB-C u vnitřního zpětného zrcátka. Nový Kodiaq je navíc k dispozici s Top ergonomickými sedadly, která nabízejí pneumatickou masážní funkci. Cestující na zadních sedadlech najdou na středovém tunelu novou odkládací schránku. V modelu Superb mají volant, přístrojová deska a dekorační lišty nový design. Vylepšena byla také na přání dostupná sedadla s masážní funkcí. Nově jsou vybavena deseti pneumaticky ovládanými masážními vaky a bohatou nabídkou programů. Bederní opěrka je nastavitelná ve čtyřech směrech. Stejně jako v modelu Kodiaq lze všechny funkce vyhřívání sedadel, volantu, čelního skla a skla pátých dveří ovládat prostřednictvím konfigurovatelného tlačítka v menu klimatizace.

Udržitelné materiály pro všechny látky a dva známé prvky Simply Clever
Škoda používá udržitelné materiály pro všechny textilie v interiéru a pro dva tradiční Simply Clever prvky - deštník ve dveřích řidiče a škrabku na led. V modelu Kodiaq si zákazníci mohou vybrat z několika interiérů, vrcholem je interiér ecoSuite v černé nebo hnědé barvě. Všechny textilie jsou vyrobeny ze 100% recyklovaného polyesteru. Kůže použitá v interiéru ecoSuite je vyčiněna ekologicky šetrným způsobem s využitím zbytků ze zpracování kávových zrn. U nejvyššího modelu L&K je interiér L&K Suite také k dispozici ve verzích s černou a hnědou barvou. Kůže použitá v interiéru Suite hnědý je vyčiněna udržitelným způsobem s využitím zbytkové vody ze zpracování oliv.